• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Novohradské turisticko-informačné centrum organizuje vedenú pešiu túru, ktorá sa uskutoční 5. januára 2019 na trase Hodejov – Guda – Steblová skala – Gortva – Hajnáčka, vlaková stanica. Účasť na túre je potrebné vopred nahlásiť najneskôr do 3. 1. 2019 na t.č.: 0918 994481.

plagátZ. p. o. Geopark Novohrad-Nógrád a Novohradské turisticko-informačné centrum organizujú vedenú pešiu túru, ktorá sa uskutoční 13. októbra 2018 na trase Tachtianska diatréma – Veľká pivnica – Potok Gortva – Arintó – Vodná nádrž Tachty – Rozhľadňa Tomášovský vrch – Obec Tachty. Túru vedie Alexander Ádám a Roland Kovács. Účasť je potrebné vopred nahlásiť najneskôr do 11. októbra 2018.

Konrádovce – malá banská obec, ktorá je známa vďaka bazaltu vysokej čistoty a niekdajšiemu prekvitajúcemu kamenárstvu v celoeurópskom meradle. Dlažobné kamene z dielne tunajších majstrov, ktorí boli príslušníkmi rozličných národov, zaplavili mestá monarchie. Táto dedinka by sama o sebe mohla byť geoparkom. Počas túry sa osviežime štavicou z jedného zo štyroch prameňov, a cestou popri 2 banských jazerách navštívime 13 otvorených bazaltových lomov. Po návrate do dediny sa vydáme na turistiku do minulosti… Následne vycestujeme do Hodejova, kde nahliadneme do budov a areálu niekdajších slávnych minerálnych a liečivých kúpeľov sopečného pôvodu. Tu sa dozvieme o unikátnych geologických hodnotách hodejovského hradného vrchu, na ktorý sa aj vydáme, a zastavíme sa pri Kaplnke sv. Anny. Z maarového sopečného vrcholca zídeme do obnoveného kaštieľa Kubínyiovcov, ktorý dnes funguje aj ako múzeum. A na záver, ak vystačíme silami, zavítame na „hlavné vulkanické veliteľstvo” – do Hajnáčky, ktorá hovorí sama za seba. Účastníci sa môžu tešiť na relatívne kratšiu, ale o to plnohodnotnejšiu a obsažnejšiu túru.

Alexander Ádám, vedúci túry a stráž prírody

   Pešia túra vedená po trase:

   Fiľakovo – Karanč – bralo Pécs-kő (Salgótarján) – Fiľakovo

Z. p. o. Geopark Novohrad-Nógrád a Novohradské turisticko-informačné centrum organizujú vedenú pešiu túru, ktorá sa uskutoční 2. decembra 2017 na trase Veľké Dravce – Veľký Bučeň – Malý Bučeň – „Fiľakovské skaly“ – Kohútí vrch – Fiľakovo. Účasť na túre je potrebné vopred nahlásiť najneskôr do 30. 11. 2017.

Srdečne pozývame všetkých záujemcov!

Vedená pešia túra

Vedená pešia túra

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.